op de kop getikt!

Boeken, tijdschriften en websites met betrekking tot WOII
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Timmeke
Lid
Berichten: 275
Lid geworden op: 27 jun 2004, 22:50
Locatie: Oost-Vlaanderen/België
Contacteer:

op de kop getikt!

Bericht door Timmeke »

Deze 3 boeken + nog 1tje dat niet met de oorlog te maken heeft, op de kop getikt vr 2 euro tijdens de jaarlijkse afgevoerde boeken verkoop van onze stedelijke bib.

Afbeelding

Ik ben nu aan het boek "Van Capitulatie tot Entlassung" begonnen uit 1948 en het leest verrassend vlotjes..
Het vertrekt uit het oogpunt van een Belgische soldaat Louis Coene die de capitulatie meemaakt van het Belgische leger tijdens de inval van de Duitsers in WO2. Nadat ze door de Wehrmacht eerst wat aan hun lot worden overgelaten, worden ze nadien op schepen gezet en via Nederland nr Duitsland gebracht. Daar komen hij en zijn vrienden terecht in Stalag XIII C. Dan lees je hoe hun leven daar z'n gang gaat, hoe ze goederen ruilen met Poolse krijgsgevangenen, hoe ze in arbeidskampen worden ingedeeld en de altijd smachtende hoop om hun 'Entlassung', terug nr huis, enz.. Ik zit nu halverwege en ik vind het nog steeds een intiregerend boek. Je wil steeds meer en meer weten..

Wegwijs in Ieper heb ik gekocht omdat ik af en toe de Westhoek ga opzoeken. Dit boekje bied diverse info over de stad en de omliggende streken en zijn geschiedenis..

Vriend of Vijand gaat over de Nederlandse chef v d contraspionage in WO II, Oresto Pinto en beschrijft in dit boek zijn memoires over zijn leven tijdens de oorlog en de jacht op spionnen..

greetz, Tim
Gebruikersavatar
Tex
Lid
Berichten: 898
Lid geworden op: 21 sep 2004, 18:58
Locatie: groningen
Contacteer:

Bericht door Tex »

netjes
Verdien door te dienen! Wijze woorden van een wijs man!
Gebruikersavatar
YPPY
Lid
Berichten: 2031
Lid geworden op: 24 okt 2002, 19:56
Contacteer:

Bericht door YPPY »

Goede vangst! Leuk om zoiets dan tegen te komen. Loop je wel eens op rommelmarkten? Daar ligt soms ook wat leuks en heel goedkoop. :)
Voor lieve berichtjes, schattige dieren of wat anders leuks kun je altijd mailen.

*Weer alleen*
Gebruikersavatar
Timmeke
Lid
Berichten: 275
Lid geworden op: 27 jun 2004, 22:50
Locatie: Oost-Vlaanderen/België
Contacteer:

Bericht door Timmeke »

YPPY schreef:Goede vangst! Leuk om zoiets dan tegen te komen. Loop je wel eens op rommelmarkten? Daar ligt soms ook wat leuks en heel goedkoop. :)
:wink: ja hoor.. Deze onderandere, 2 euro heeft ie me gekost.
Met stempel van flak abteilung 810, gestationeerd in Zuid-Holland.
Afbeelding

Deze Engelse jerrycan uit 1943 mocht mee voor 7 euro.
Afbeelding

En deze 40-tal munten + 100 Marke biljet van 1910 heb ik meegenomen vr 10 euro. Afzonderlijk verkocht ie ze voor 1,50 het stuk!
Afbeelding
Plaats reactie