Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Deze vier foto's komen uit een fotoalbum dat ik bezit van een Duitse Oberzahlmeister in België-Nederland. Volgens die man, Heinz Schirmer, zouden deze foto's in Nederland genomen zijn begin mei 1941. Weet iemand misschien waar? Er staat een bord met "Monikkendam", maar ik denk dat dit een straatnaam is. Of toch niet?
Ik vind enkel een Monnickendam, al kan de spelling natuurlijk veranderd zijn ondertussen. Even gegoogled en het is precies ook een plaats aan het water, dus zou wel goed kunnen kloppen. Misschien kan iemand het bevestigen die uit die buurt komt.
Monnickendam is een klein plaatsje net boven Amsterdam. De Monnikendam is ook een waterpoort in Amersfoort. Van die waterpoort zie ik niks terug op de foto's. Van het stadje Monnickendam daarentegen wel. Kijk maar naar onderstaande illustratie van http://www.monnickendam.info.
Helemaal zeker ben ik echter net hoor, ik ben niet bekend in deze plaats.
Laatst gewijzigd door KevinP op 05 jul 2005, 19:24, 1 keer totaal gewijzigd.
De naam van de stad wordt pas sinds 1966 officieel gespeld als Monnickendam. Uit de tijd daarvoor kennen we allerlei spellingen:
Monnickendam, Monickendam, Monikendam, Monekiindamme, Monikedamme, Monicdam, Monekdam, Monickendamm, Monickendamme, Monickedamme, Munnekedam, Munnickendam, Munckedam, Monachodamum, Munnikendam, Monnikkendam, Monnikendam, en nogmaals Monnickendam.
Bron: http://www.monnickendam.info