Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
WO II herleeft op Huissense zolder
Door SIETSE BECKERS
HUISSEN - Verzamelingen zijn er in alle soorten en maten. Nico Roelofs uit Huissen noemt zich militariaverzamelaar.De aanblik van de verzameling van Nico Roelofs slaat in als een bom. Eentje uit de Tweede Wereldoorlog welteverstaan.
Nico Roelofs te midden van zijn grote verzameling legermateriaal uit de Tweede Wereldoorlog. Foto: Eric van 't Hullenaar
De 21-jarige Huissenaar verzamelt alles uit die periode wat met de Betuwe te maken heeft. Van granaathulzen tot complete legeruniformen.
Roelofs begon al met verzamelen op elfjarige leeftijd.
„Mijn opa vertelde altijd verhalen over de oorlog. Dat vond ik hartstikke interessant. Op een gegeven moment krijg je een keer wat uit de oorlog of je vind eens wat. Zo groeit het en voor je het weet is er geen stoppen meer aan.“
‘Een uit de hand gelopen hobby’ noemt Roelofs zijn verzamelwoede. Een hobby die hem per maand gemiddeld enkele honderden euro’s kost. „Ik ben iedere dag wel een paar uur bezig met mijn verzameling. Ik speur het internet en beurzen af naar wat nieuws. Als ik iets zie dat ik wil hebben, koop ik het. Ik denk dat ik meer dan duizend spullen op zolder heb staan.“
Spullen die bijna uitsluitend uit de Betuwe komen. Die keuze heeft de Huissenaar bewust gemaakt. „Ik woon natuurlijk in dit gebied, maar in de oorlog is hier ook heel veel gebeurd. Van september 1944 tot april 1945 is hier aan een stuk door gevochten.“
Ondanks zijn voorliefde voor de Tweede Wereldoorlog heeft Roelofs er nooit over gedacht zelf in het leger te gaan. „Dat moderne wapentuig trekt me niet“, zegt hij lachend. Hij houdt het bij verzamelen. „Het punt van stoppen is nog lang niet in zicht. Ik denk er niet eens aan.“
'' I learned that courage was not the absence of fear, but the triumph over it. The brave man is not he who does not feel afraid, but he who conquers that fear. ''
"Doa komme der Tommies aan reep unne. De pruus keek op en zoag ze de brugk naderen, op dat moment vloog der brugk in der loch en begon de strijd um Valkenberg"
rutger schreef:Mooie verzameling heb je daarstaan.
pvt_Ed schreef:Heel mooie verzameling. Toppie!
Bedankt voor de complimenten! En dan staan me andere poppen er nog niet eens op.
micky schreef:Wow... dat is druk daar op die zolder:D
Hoe weten ze dat je zo'n verzameling hebt?
Ja het is inderdaad erg druk daar! Heb ook bijna geen ruimte meer. Je kan er met zijn 2en nog lekker kijken. Maar met 3 man is de ruimte al te klein.
Nick schreef:Leuk!
Hoe ben je in de krant gekomen?
Ja ze zochten voor een paar weken terug verzamelaars voor een nieuwe rubriek in de krant. Dus daar heb ik me toen maar voor opgegeven. En gister belde ze me op want ze wilde me graag voor 4 en 5 mei in de krant hebben.
Wow nico dat is hartstikke mooi dat je in de krant gekomen bent!! toffe verzameling ook!
Dat is het waard om in de krant te zetten!
Welke krant ben je trouwens in gezet?
En nu spoelen straks de brieven binnen van oudere mensen die je iets willen schenken **droom droom**
~~~ Vliegende hollander pamflet dubbel/over?! PB even, misschien heb ik interesse ~~~
the_king88 schreef:Wow nico dat is hartstikke mooi dat je in de krant gekomen bent!! toffe verzameling ook!
Dat is het waard om in de krant te zetten!
Welke krant ben je trouwens in gezet?
En nu spoelen straks de brieven binnen van oudere mensen die je iets willen schenken **droom droom**
Mooie collectie man, en ook leuk dat er op deze manier aandacht voor is. Lijkt me toch een soort van 'beloning' voor het harde verzamelwerk tot nu toe.
Zoals gezegt, een hele mooie collectie en, ga zo door!
LKP schreef:Mooie collectie man, en ook leuk dat er op deze manier aandacht voor is. Lijkt me toch een soort van 'beloning' voor het harde verzamelwerk tot nu toe.
Zoals gezegt, een hele mooie collectie en, ga zo door!
Bedankt! Ja daar doe je het uit eindelijk volgens mij ook wel voor. Om je collectie ook aan andere mensen te tonen. En dan is het erg leuk om al die leuke reacties te lezen en horen!
Tim Y. schreef:Zeer mooi artikel, en zeer mooie verzameling Nico.
Bedankt Tim!
Sobel schreef:echt lache!
t word wel krap op de zolder zo te zien:P
maar erg leuk dat je in de krant staat!
Bedankt! Ja of de ruimte wordt te krap of ik koop gewoon te veel!
Een hele indrukwekkende verzameling inderdaad. Wanneer open je een museum?
Meester Zhuang's repliek op de vraag om minister te worden:
"Scheer je weg! Ik geef er de voorkeur aan om in mijn modderpoel te blijven spelen, in plaats van me door een potentaat in het gareel te laten slaan! Nooit van mijn leven zal ik een ambt aanvaarden, Maar altijd fijn blijven doen waar ik zin in heb." http://odeon.xs4all.nl/