Gepubliceerd op 18 november 2007, 13:20
Laatst bijgewerkt op 18 november 2007, 14:24
GRONINGEN -
Groningen krijgt aan de Beckerweg vrijwel zeker het grootste oorlogsmuseum boven de grote rivieren. Een politieke meerderheid in de gemeenteraad lijkt bereid verzamelaar Heiko Ates een pand ter beschikking te stellen.
Als voorwaarde knapt Ates het pand en directe omgeving in zijn eentje helemaal op. Het nieuwe museum functioneert ook als leerwerkplaats voor jongeren. Ates wil in het nieuwe pand wisselende exposities laten zien, bij voorbeeld over de bevrijding van Groningen en de gevechten op de Grote Markt.
De verzamelaar beschikt over duizenden attributen uit de Tweede Wereloorlog waaronder tanks, auto's en een verkenningsvliegtuig. Die staan nu in een pand, eveneens aan de Beckerweg. Dat pand is veel te klein.
Bron: http://www.dvhn.nl/nieuws/noorden/stad/ ... 732748.ece
Ben benieuwd wat het wordt
