Het Ridderkruis van Hans Rudel.

Militaire eenheden, politieke organisaties en hun wapentuig
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Stefan
Lid
Berichten: 1606
Lid geworden op: 23 jan 2007, 19:13

Het Ridderkruis van Hans Rudel.

Bericht door Stefan »

Zoals jullie misschien weten was Hans Ulrich Rudel de meest hoogst gedecoreerde Duitse militair in de 2e Wereld Oorlog.
"In oktober 1944 vernietigde Rudel zijn 400e Russische tank hetgeen hem Duitsland's meest succesvolle bombardementspiloot maakte. Als beloning voor deze overwinning werd hij tot majoor benoemd en werden de eikenbladen en zwaarden van zijn Ridderkruis ingelegd met diamanten. Dit was de allerhoogste Duitse militaire onderscheiding.

Op 29 december 1944 vernietigde Hans Ulrich Rudel zijn 500e tank. Hitler was hiervan erg onder de indruk maar er was geen hogere onderscheiding meer. Hitler besloot hierop speciaal een nieuwe onderscheiding in het leven te roepen: de eikenbladen en zwaarden (die al ingelegd waren met diamanten) werden nu van 18 karaats goud gemaakt: het Ridderkruis met gouden eikenbladen, gouden zwaarden en diamanten. Na Rudel is er nooit meer een Duitse militair geweest die deze onderscheiding heeft gekregen.

Afbeelding
Hier is een foto van Rudel met zijn Ridder Kruis.

Afbeelding
Het Ridderkruis met gouden eikenbladen, gouden zwaarden en diamanten.

Nu vraag ik me af;

Wat zou er gebeurd zijn met dit Ridderkruis?
Ik weet, dat het bijna niet te achterhalen is.
Maar ik ben benieuwdt wat allemaal met deze zeer hoge onderscheidingen nou allemaal gebeurt is.
Zijn ze in de familie gebleven, of misschien verkocht aan een verzamelaar, zijn ze met de desbetreffende mee in het graf?
We zullen het denk ik nooit komen te weten.
sgtmeat
Lid
Berichten: 125
Lid geworden op: 11 jan 2010, 01:00

Re: Het Ridderkruis van Hans Rudel.

Bericht door sgtmeat »

een duitse kleinzoon gaat bij opa op zolder, pakte een doosje, *blaast* :shock: :shock: :shock: :shock:


kassa,wat zou zo'n waard zijn beetje een da vinci niveau :yes:
Gebruikersavatar
Stefan
Lid
Berichten: 1606
Lid geworden op: 23 jan 2007, 19:13

Re: Het Ridderkruis van Hans Rudel.

Bericht door Stefan »

sgtmeat schreef:een duitse kleinzoon gaat bij opa op zolder, pakte een doosje, *blaast* :shock: :shock: :shock: :shock:


kassa,wat zou zo'n waard zijn beetje een da vinci niveau :yes:
Hmmm, denk je? Ik denk zelf dat het of in een museum ligt, of een verzamelaar heeft het, of Hans heeft het mee in zijn graf meegenomen...
sgtmeat
Lid
Berichten: 125
Lid geworden op: 11 jan 2010, 01:00

Re: Het Ridderkruis van Hans Rudel.

Bericht door sgtmeat »

dat bedoel ik als het niet een van de drie genoemde opties is dan is hij

A:kaput kaduuk foetsie etc

B: ergens op een zolder

en wat hij dan waard zou zijn, ik denk toch zeker ter waarde van een rembrandtje, is er maar een van natuurlijk.
Gebruikersavatar
Andre1983nl
Lid
Berichten: 415
Lid geworden op: 22 jun 2007, 12:30
Locatie: Hollum Ameland

Re: Het Ridderkruis van Hans Rudel.

Bericht door Andre1983nl »

Wat is er met Hans gebeurd?
KIA, POW, MIA. Als hij POW was dan heefd een Rus hem misschien wel in een doosje op zolder.
Ik verzamel Repro ... omdat ik dan zeker weet dat het echt NEP is!

Regiment Huzaren!
Ik zoek info, foto's en items over Huzaren/Cavalerie.

Soldiers wins the war & Generals gets the the Credits
Gebruikersavatar
Stefan
Lid
Berichten: 1606
Lid geworden op: 23 jan 2007, 19:13

Re: Het Ridderkruis van Hans Rudel.

Bericht door Stefan »

Op 8 mei 1945 gaf Rudel zich in Oostenrijk over aan Amerikaanse troepen. Hij werd gearresteerd op verdenking van oorlogsmisdaden maar werd na twee jaar voorarrest in 1947 vrijgesproken.

In 1948 vertrok hij naar Argentinië waar hij bevriend raakte met president Juan Perón. Rudel hielp mee met het opbouwen van de Argentijnse luchtmacht en gaf les aan talloze Argentijnse gevechtspiloten. Nadat Péron in 1955 werd afgezet vertrok Rudel naar Paraguay en raakte daar bevriend met dictator Alfredo Stroessner.

Daarnaast verbaasde Rudel iedereen doordat hij, ondanks het gemis van een been, de hoogste bergen beklom. Rudel werd een beroemd alpinist en beklom vrijwel iedere berg in de Andes.

Eind jaren 50 keerde Rudel terug naar Duitsland, waar hij een succesvol zakenman werd. Als hobby gaf hij skiles aan toeristen en was hij directeur van een skischool.

In de jaren 60 schreef Rudel zijn autobiografie en het boek Stuka Piloot dat over Operatie Barbarossa ging.

Hoewel Rudel nooit lid is geweest van de nazi-partij werd hij na de oorlog erg vaak gezien in neo-nazi-kringen. Rudel werd door rechts-extremisten als een held gezien en hij was mateloos populair op neo-nazi-bijeenkomsten. Ook steunde Rudel talloze lokale nationalistische partijen en van 1970 tot 1974 was hij gemeenteraadslid van de extreem-rechtse partij van Koblenz.

Hij overleed in 1982 aan een hartstilstand.
Gebruikersavatar
Tommes
Lid
Berichten: 152
Lid geworden op: 24 sep 2008, 21:57

Re: Het Ridderkruis van Hans Rudel.

Bericht door Tommes »

Ik heb laatst nog een stuk over hem gelezen. Ik kende het verhaal natuurlijk al lang maar als je dan weer leest wat hij allemaal heeft bereikt. Wow dat is echt niet normaal. Die had een cockpit vol met engeltjes.
Gezocht alles M.B.T Deventer/Schalkhaar 40-45
Plaats reactie