Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Ik had laatst een lotje helmen gekocht en daaronder zat een overgeschilderde m16 helm. Ik hoorde van de vorige eigenaar dat het een bodemvondst was du ik besloot de verf te verwijderen.
dit was de helm voor het verwijderen van de helm.
En jullie wat er toen onder die laag vandaan kwam is ongelofelijk.
Nu is mijn vraag wat moet ik nu doen, ik ben gestopt met het verwijderen van de verf het lijkt alsof de schedel is aangetast maar dat zijn nog wat restjes zwarte verf. Ik heb de helm al grondig schoongemaakt dus alle verfafbijter is weg maar wat nu?? Moet ik verder gaan met de verf verwijderen of naar een restaurateur sturen. Ik wil graag de mening horen van mede- 'collector's'
Het lijkt me verstandig dat als je meningen wilt hebben, je eerst betere foto's plaatst.
Hoe zit het met dat groen op de achterkant van de helm, zit dat onder het zwart (waar de schedel op zit)?
Als ik puur afga op de eerste foto, dan zie ik aantastingen met een dusdanige diepte dat er van de oorspronkelijke verf weinig over zal zijn geweest. Kenmerkend voor een opgekallefaterde bovo.
Kan misschien ook Fins zijn ipv Freikorps. De Finnen hadden ook M16 helmen met daarop dergelijke doodskoppen, weliswaar niet op grote schaal maar toch. De Finse helmkleur is ook groen.
Kan de desbetreffende foto's zo snel niet vinden en heb nu jammer genoeg geen tijd meer.
Voorzichtig de zwarte verf verwijderen !!
Zelf huiver ik altijd van het gebruik van verfafbijt of chemische (oplos)middelen op dit soort voorwerpen.
Deze methode werkt wel snel maar het vernield ook onherstelbaar snel! Restaureren is immers een geduldige en secure zaak.
Wat je had kunnen proberen was of dat de zwarte toplaag te verwijderen was geweest met een stuk plexiglas (CD doosje) of een koperen munt (stuiver).
Zelf heb ik op deze manier meerdere voorwerpen in hun originele staat terug kunnen brengen.
Ga serieus om met het WOII forum. Dan houden we het forum voor alle leden interessant!
Ja misschien was de verfafbijter niet zo'n goed idee, maar ik kreeg te horen dat ht een bovo was dus ik dacht wat voor kwaad kan het doen. Achterop de helm zit een prachtige olijfgroene verflaag. Helaas heeft de persoon die de helm zo dramatisch heeft 'gerestaureerd' flinke hoeveelheden plamuur gebruikt .
En wat de schedel betreft die ligt niet op de zwarte verflaag maar er net onder. De schedel is namelijk geëmailleerd waardoor deze niet verwijdert kon worden door de verfafbijter.
Maar ik zit nu nog steeds met een dilemma als de helm duits is (waar ik wel van uitga) is het het dan waard om de helm voor een paar honderd euro in zijn oude glorie te laten restaureren. Want ik weet dat deze helmen geen 13 in een dozijn zijn.
Vreemd geval dan. Weet je wel zeker dat de doodskop met beenderen van emaille is? Emaille is een laag glas wat op (blank) metaal wordt aangebracht doormiddel van verhitting met een temperatuur van 800 à 900 °C. Het lijkt mij dat de plamuur/verf op de helm deze temperatuur niet overleefd. Tenzij de doodskop eerder is aangebracht dan de plamuur en de verf. Of is de doodskop van kunsthars o.i.d.? Het lijkt mij overigens toch dat de doodskoppen op de Freikorps/Finse helmen aangebracht werden met verf. De doodskop zal dan wel niet origineel zijn.
Blijkbaar gaat het hier om een bodemvondst waaraan al flink is gerommeld. Zelf zou ik er niet teveel aan uitgeven. De juiste kleur verf die je hiervoor aan moet laten maken zal waarschijnlijk al meer kosten dan dat de helm ooit op zal brengen.
Ga serieus om met het WOII forum. Dan houden we het forum voor alle leden interessant!
Ik heb de helm al laten taxeren en professioneel laten bekijken. Het is een originele m16 stahlhelm gebruikt door een van de duitse freikorpsen de schedel is van witte verf dat later gebakken is rond 1919 het plamuur en de zzwarte verf zijn van ongeveer 1990. De schedel is nog zo goed bewaart gebleven omdat het gebakken is. De helm is in deze staat zo'n 300 euro waard in top staat zo'n 4 tot 5000 euro en de restauratie kost 400 euro.
Mag ik vragen wie de helm getaxeerd heeft?
Als het verhaal klopt is het natuurlijk wel een nette helm en kun je hem best laten restaureren als je het geld hebt. Maar verwacht dan niet dat hij ineens ook €4000,- à €5000,- waard is, aangezien een gerestaureerde helm hoe dan ook niet origineel meer is, je blijft altijd zien dat eraan geklooid is, hoe goed dan ook. Voor de echte helmenliefhebbers gaat het er juist om dat een helm in onaangetaste toestand verkeerd...
Desalniettemin een leuke helm, die je origineel inderdaad niet veel tegenkomt.
Waar ik niet zo goed tegen kan is dat topic starter allemaal beweringen loopt te doen alvorens we zelf tot een fatsoenlijk oordeel kunnen komen over deze helm.
Plaats eerst nou eens even wat goede foto's van die doodskop en van de helm zelf. Wellicht dat er dan wat goed onderbouwd advies kan komen.
In deze of een gerestaureerde toestand...3000 euro vang je echt niet voor deze helm. Origineel met verf, en zonder dat er iemand met verf of verf afbijt aan de gang is geweest dan wordt het een heel ander verhaal.
Vreemde beweringen? Ik wilde jullie gewoon inlichten over wat het nou eigenlijk was. En hoe bedoel je voorsat we er een oordeel kunnen geven. Van dat soort prietpraat ben ik niet gedient.
En kugel ik heb de helm laten taxeren bij een familie vriend een hoogleraar in de kunstgeschiedenis gespecialiseerd in collectibles (een beetje zo iemand als bij kunst en kitsch) .
Ik snap natuurlijk dat de helm een beetje een geval is van wat de gek ervoor geeft maar hij is toch voor de persoonlijke collectie. Gerestaureerde staat is natuurlijk niet perfect maar de staat waar de helm zich nu in bevind is te gruwelijk voor woorden.
Het is mijn vakgebied niet, dus ik kan niet zeggen of deze hoogleraar gelijk heeft of niet. Ik zou wel proberen nog wat andere experts te laten kijken, voordat je er €400,- in stopt. Mocht hij nou helemaal origineel zijn kun je de gok wagen, maar persoonlijk zou ik geen gerestaureerd item in de collectie willen, maar dat is natuurlijk een kwestie van smaak.
Mits origineel, een zeldzame helm, maar helaas onherstelbaar beschadigd.
keidog75 schreef:Vreemde beweringen? Ik wilde jullie gewoon inlichten over wat het nou eigenlijk was. En hoe bedoel je voorsat we er een oordeel kunnen geven. Van dat soort prietpraat ben ik niet gedient.
Hopelijk sta je wel open voor onze kritiek. Zo negatief bedoelen wij het immers niet. Discussiëren op een forum betekent nu eenmaal dat je ook open moet staan voor de mening van anderen.
keidog75 schreef:En kugel ik heb de helm laten taxeren bij een familie vriend een hoogleraar in de kunstgeschiedenis gespecialiseerd in collectibles (een beetje zo iemand als bij kunst en kitsch) .
Ik snap natuurlijk dat de helm een beetje een geval is van wat de gek ervoor geeft maar hij is toch voor de persoonlijke collectie. Gerestaureerde staat is natuurlijk niet perfect maar de staat waar de helm zich nu in bevind is te gruwelijk voor woorden.
Wie de hoogleraar in kwestie is weet ik natuurlijk niet maar ga in ieder geval niet uit van één mening. Kunstgeschiedenis is toch iets anders dan het bestuderen van militaire historie/uniformering. Als jij de helm wil laten restaureren/opknappen dan is dat je goed recht om dat te doen. Begrijp mij goed ik gun je deze helm alleen... ik vind je bewering m.b.t. de vervaardiging van de doodskop op de helm nogal vreemd. Verf wat naderhand gebakken is?! Bedoel je hiermee soms poederlakken (moffelen)? Ook voor dit procedé heb je een (moffel) oven nodig. Zie; http://nl.wikipedia.org/wiki/Poederlakken .
Waarom zou men in 1918/1919 zoveel moeite hebben gedaan om een helm te voorzien van een doodskop? Zou het gebruik van een simpele verfkwast niet meer voor de hand hebben gelegen?
Ga serieus om met het WOII forum. Dan houden we het forum voor alle leden interessant!
wil je eens detailfoto's plaatsen van de helm, ook van de binnenzijde, het groene vlak, detail opnames van de schedel.
Ben je er werkelijk van overtuigd dat de schedel uitgevoerd is in emaille? In welke staat verkeerde de helm toen je hem hebt laten taxeren, in de staat als je tweede foto?
Sorry beste keidog maar wat doen al mijn foto's op deze site genoemd onder uw eigendom?
Voor de andere bezoekers van dit forum deze foto's en de foto's van de NS64 stahlhelm ss van keidog staan op mijn photobucket pagina. Mijn photobucket pagina is genaamd keidog75 dat is mijn playstation network naam en wij hebben hier een fraudeur in ons midden. De helmen staan hier nog steeds netjes in de kast.