Rode kruis zou kunnen, ik heb in mijn enthousiasme (gebeurt wel eens) alleen naar 'mijn eigen' bedrijf gekeken.
Nederlandse en Duitse onderbroeken trekken veel naar elkaar, kan ook niet anders, Duitsland is voor wat betreft eerste helft 20e eeuw vaak de toonzetter geweest voor Nederlandse producten. Beter goed gejat dan slecht bedacht.
De onderbroeken zijn in tricot en linnen/katoen geproduceerd. De touwtjes voor de enkels zitten niet in de zoom doch enkele centimeters erboven. Nederlandse onderbroeken zijn in de broekband buitenzijde gestempeld. Duitse onderbroeken (in ieder geval WW1) zijn aan de binnenzijde gestempeld op dezelfde wijze (met dezelfde maatgegevens) als gewone broeken. Voor Duitse WW1 onderbroeken geldt net als alle andere stoffen dat er een stempel van het Bekleidungsamt met Armeekorpsnummer inzit (een broek van het Wuerteembergische 13e legerkorps heeft dan als stempel "B.A.XIII")
Beide nationaliteiten onderbroeken (in linnen/katoen) hebben een open achtersplit die met een dunne keperband bij elkaar gehouden wordt. Vroege Duitse WW1 onderbroeken hebben meerdere knopen in het type "linnenknoop". Latere WO1-modellen hebben alleen een bovenknoop en een losse split. Beide nationaliteiten hebben broekdraagbandlussen aan de broekband.
Het Nederlandse ondergoed zie ik vrijwel nooit. Vaak wordt Frans ondergoed verward met Nederlands vooroorlogs. Er zit dan een stempel in kader in met de aanduiding C.M. wat voor veel verzamelaars het! doorslaggevend! bewijs! is dat het Nederlands is.
(
Van een verzamelaar die veertig jaar verzamelt weet ik dat dit Frans is. Eigenlijk interesseert mij dat geen lor. Ga niet met mij de discussie aan dat Nederland wel in kader heeft gestempeld. Je krijgt van mij onmiddellijk gelijk als je dat wilt. Ook al is dat zeer waarschijnlijk niet zo)
Duitse onderbroeken komen veel vaker voor waarbij de civiele onderbroeken (uiterlijk gelijk aan de militaire modellen) de boventoon voeren. WO1 en WO2 kom ik ook nog wel tegen (Duitse eBay) Vlak voor mijn zomerverlof heb ik nog een partijtje van vijf stuks civiel katoenen onderbroeken gekocht voor de duidelingwekkende prijs van 20 EU!
Uit eigen ervaring weet ik dat met name de katoenen onderbroek onder de wollen broek heerlijk zit!
