Is een Nederlandse lepel.
Dit verhaal gevonden
Met de Gerofabriek in Zeist begon alles. Na een ruzie tussen de directeur en het bestuur vertrok de eerste en begon hij een nieuwe bestekfabriek, wederom in Zeist. De Solafabriek bestaat nog steeds als zelfstandige onderneming, Gero is nu een merk van Van Kempen en Begeer, ook bekend van de BK pannen en Keltum. De G in het logo hierboven slaat op Gerritsen, de directeur en oprichter van dus zowel Gero als Sola, en de Z slaat op Zeist.
Sola was wat minder consequent in de naamgeving. Sola GZ staat op verchroomd-, edelstaal- en zelfs verzilverd bestek. Massive is altijd rvs en Elite heeft een hoger chroomgehalte, de evenknie van Gero's Zilduro en Van Kempens Durfine. Het Sola-bestek van de laatste jaren is weinig indrukwekkend. Dat Gero gebruikt maakte van gerenommeerde ontwerpers en Sola niet is duidelijk zichtbaar. De variëteit aan modellen is desondanks enorm en de artistieke kwaliteit daarvan is discutabel.
Daarnaast is er ook een serie Noblesse, gemaakt door Gerritsen. Het verhaal daarachter is ons niet bekend. Ook is er duidelijk herkenbaar
Sola-bestek met de namen NONA of PURA op de achterzijde. Wij nemen aan dat dit voor export bestemd was, misschien omdat 'Sola' een vreemde bijklank had in die landen.
http://dehamerslag.nl/solagzmassive/gzmassive.html
And not all the monkeys are in the zoo.
Every day you meet quite a few. (Swinging on a Star) Anne Shelton 1944