Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Ik heb zojuist dit brandertje gekregen. Het is in goede staat, maar wel overgeverfd, hoewel de originele kleur ook rood-bruin lijkt te zijn geweest. Er zit een koperen plaatje met Engelse tekst in het deksel (zie foto), met daaronder een groter plaatje met tekst dat helaas is overgeschilderd. Volgens de vorige eigenaar is het iets uit de oorlogs; mogelijk van het Britse leger. Kent iemand dit model?
Bedankt voor de reacties! Is dit de originele kleur? Heeft iemand een foto van de tekst op het onderste plaatje? Is dit iets zeldzaams? Is dit inderdaad iets van de Armoured Troops of moesten infanteristen hier ook mee rondzeulen? Ik heb dit ding nog nooit gezien (niet op gelet ook).
de infanterie had deze 'petrol gas stove' inderdaad ook.
Hier zie je een soldaat van het 8ste battalion, Rifle Brigade in Normandië samen met zijn gas stove.
Toch ziet uw petrol stove er iets anders uit dan deze op de foto.
Ik kan helaas niet zeggen of deze van u misschien wel na-oorlogs is, of alleen een ander model
ik ben al van me 5e bezig met deze branders.
dit zou een oorlogse kunnen zijn zit er een plaatje op de deksel ?
de janks noemden ze tommy cookers (s)
zelf heb ik er 15 van die dubble pits en 6 kleine die jij hebt ben ze werkkent aan het maken ben er echt verslaaft het is gewoon hobby voor mij om ze werkent te krijgen
ik zal wel een keer foto plaatsen van die branders
als je info wilt of onderdelen pm me maar weet er alles van '
Ik heb zojuist geprobeerd het brandertje weer werkend te krijgen, maar dat is helaas niet gelukt. Ik denk dat het leertje in de handpomp niet goed meer is, waardoor het tankje niet onder druk komt te staan en er geen brandstof (in dit geval spiritus) wordt opgepompt. Bovendien ben ik niet zo blij met de isolatie van het hitteschildje, dat hoogst waarschijnlijk van asbest is gemaakt. Ik denk ook niet dat ik er verder aan ga sleutelen.