Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
ben hiermee al een tijdje aan de gang maar kom er nog steeds niet voldoende uit ....
Het merendeel kennen we (zie onderstaande text) ..... maar welke leeuw is nu die zilverkleurige ?
Is dit misschien het eerste model leeuwtje geweest wat werd gedragen door de Nederlandse troepen verblijf houdende
in Groot-Brittanie vanaf 1940 ?
Deze leeuw stond bekend als zijnde ietwat groter dan de andere leeuwen.
Gemarkeerde en ongemarkeerde zilveren exemplaren MET scrol ken ik als Amerikaanse productie.
Dit exemplaar heb ik nog niet eerder gezien, maar ik zou hem daar het eerst zoeken.
Groet,
Credere, Obbedire, Combattere!!!!Avanti!!!!Saluto Al Duce!!!!
Veltro schreef:Gemarkeerde en ongemarkeerde zilveren exemplaren MET scrol ken ik als Amerikaanse productie.
Dit exemplaar heb ik nog niet eerder gezien, maar ik zou hem daar het eerst zoeken.
Groet,
Er bestaan Amerikaanse productierun mouwleeuwen met text "NEDERLAND" en "NED. INDIE", maar dat zij óók metalen leeuweembleempjes met speld hebben gemaakt wist ik tot dato nog niet !
Heel erg bedankt voor info !
Dit is dan "WELDONA" geslagen in de USA ?
Heb ik nooit geweten.
Vraag: Welke Nederlandse organisatie heeft nu juist dit model leeuw gedragen - is dit bekend ?
En wat is het jaar van aanmaak ?
Heel erg bedankt voor deze info !
mvrgr.,
Welnu ....... breekt mijn klomp !
heb ik altijd gedacht aan een misslag bij STOKES .... maar bij nader inzien
Ik heb zelf een Weldona in mijn verzameling !
Zie de afbeeldingen:
Dit moet dan de Weldona USA zijn.
en dit is Stokes
Beide het messing model t.b.v. manschappen
De bovenste heeft veel weg van de afbeelding van Veltro
De enige keer dat ik een "Weldona" in een lot heb gezien, kwam het van een KNIL veteraan, opgeleid in de USA.
(Ik ben ook enkel geinteresseerd in het KNIL, dus ik kijk enkel naar leeuwtjes die daar een connectie mee hebben).
Ik heb altijd een simpele redenatie aangehouden: Nederlanders zijn in Wo2 uitgeweken naar hoofdzakelijk Australie, GB en USA.
Nu zijn er op alle drie de locaties producties opgestart. Waarom?
De meest voor de hand liggende reden is dat er een vraag vanuit de Nederlandse troepenmacht ter plaatse is neergelegd bij de industrie van het land waar men was gestationeerd. Het antwoord op je vraag: wie is er met de Weldona leeuwtjes uitgerust -> de Nederlandse troepen in de USA.
Ik heb ook leeuwtjes gezien met een mindere afwerking, maar qua ontwerp gelijkend op een type uit Australie, GB en USA. Mijn vermoeden is dat dit geimproviseerde plaatselijke producties zijn. Denk aan Ceylon, Canada, Suriname.
Dit is mijn veronderstelling.
Als jouw leeuwtje niet is gemarkeerd met Weldona, dan is het natuurlijk geen Weldona, maar het is naar mijn mening wel een Amerikaanse productie.
Of Weldona eerst niet markeerde en daarna wel weet ik niet. Ik ga uit van 2 producenten.
Groet,
Credere, Obbedire, Combattere!!!!Avanti!!!!Saluto Al Duce!!!!
Ik meen wel dat mijn - veronderstelde - WELDONA een "W" als stempeltje aan de achterzijde draagt.
Verder houdt ik me nog steeds bezig met de vraag wat voor een leeuw de Nederlandse militairen droegen in Stratford Canada ?
Was dit een Engelse (GAUNT) leeuw dan wel een Amerikaanse (WELDONA)
Voor wat betreft het Nederlandse contingent troepen uit Australie (in richting Jackson Airbase) zullen dit beslist de STOKES en LUKE's zijn geweest.
Er zijn overigens in Australie ook nog andere slagen leeuwtjes gedragen geweest (Zie de diverse afbeeldingen militairen in Australie)
Nu de vraag wanneer is WELDONA begonnen met het produceren van leeuwtjes ?
Feit is dat ná 1943 nog steeds Nederlandse onderdanen zich konden melden als oorlogsvrijwilliger bij het Nederlandse consulaat in Washington/New York (ik heb zg. Battledress onder ogen gehad v.v. Amerikaans geproduceerde mouwleeuw en daarvan het jasje gestempeld 1945)
Verder is er o.m. een afdeling vrouwlijke vrijwilligers Rode Kruis gemilitariseerd geweest en vertrokken naar Amerika en aldaar gekleed (en gespeld !)
Dus mogelijk heeft WELDONA de productierun Nederlandse leeuwtjes eerst ná 1943/44 opgestart ?
Fijn een mede-Kniller gevonden te hebben op dit forum !
mij lijkt bij nader inzien mijn veronderstelde WELDONA-leeuw er eentje te zijn van "CORZO"
Ik kom hierop vanwege een vergelijk plus een stempeltje aan de achterzijde ......
Dus dan toch te vroeg gejuigd.
Maar waar komt toch die andere leeuw vandaan.......