Opmerkelijk item. De naam en het leger- of marinenummer van de Nederlands-Indische persoon moeten na te trekken zijn lijkt mij. Bronbeek in Arnhem misschien?
De datering 1942/43 op het tabaksdoosje komt wel overeen met de namen van de beruchte interneringskampen (o.a. Tjilatjap op Java). Hier hebben Nederlandse krijgsgevangenen gezeten. Zie;
http://www.indischekamparchieven.nl/nl/ ... r=1397361s .
De verschillende namen geven wel aan of hoe er door de Japanners werd gesleept met krijgsgevangenen. Uitgaande van de inscriptie op het tabaksdoosje heeft deze persoon moeten werken aan de beruchte Dodenspoorlijn in Birma.
Deze spoorlijn ligt tussen Nong Pladuk in Thailand en Thanbyauzayat in Myanmar, het voormalige Birma.
Als deze persoon is bezweken (door uitputting of ziekte) aan deze spoorlijn dan is de kans groot dat hij ligt begraven op één van de drie erevelden te weten Chungkai en Kanchanaburi in Thailand of op Thanbyuzayat in Birma. zie;
https://nl.wikipedia.org/wiki/Erebegraafplaats_Chungkai .
https://nl.wikipedia.org/wiki/Erebegraa ... nchanaburi en
https://nl.wikipedia.org/wiki/Erebegraa ... anbyuzayat . Helaas zijn veel graven op deze erebegraafplaatsen anoniem dus dit zal je niet veel verder helpen.
Aan deze spoorlijn werkten naast veel Nederlandse krijgsgevangenen ook veel krijgsgevangenen uit Groot Brittannië en Australië.
De tekst onder het prikkeldraad lijkt mij iets in de Maleise taal. Misschien kan iemand van een Indonesische (Indische) afkomst dit voor je vertalen. Ik kom in ieder geval niet ver met een vertaalmachine.
Begrijp ik het goed. Heeft de huidige Britse eigenaar van dit tabaksdoosje het gekocht van iemand uit Nederland? Toch zonde dat je zo'n stukje familiegeschiedenis wegdoet.