Jim schreef:Ik denk eerder dat dit soort helmen voor personeel dat niet direct in frontlnie zat. Ik heb (kleuren)foto's van ATS luchtafweer personeel die ook dit soort gladde helmen dragen.
Als je WW@ ATS afbeeldingen zoekt kom je ze genoeg tegen.
Het leger gaat natuurlijk geen onderscheid maken voor helmen aan de hand van waar iemand zou zitten, dat is een logistieke nachtmerrie. De gladde helm was, zoals eerder aangehaald, voor eenheden zoals Home Guard en inderdaad ATS die buiten het 'echte' leger vielen. Als 'korporaal-schrijver 3e klas' zou je dus ook gewoon een standaard 'militaire' helm met ruwe verflaag krijgen, ook al zat je enkel op het hoofdkwartier in Caïro.
Er zijn in feite 3 klassen Mk.II helmen:
- Met ruwe verflaag, bestemd voor de krijgsmacht (leger, marine & luchtmacht) in brede zin;
- Met gladde verflaag, bestemd voor 'hulptroepen' (Home Guard, ATS etc.);
- Voor de eerste 2 gebruikers afgekeurde helmen (door productiegebreken), die werden gebruikt door reddingswerkers, politieagenten, brandweer, postbestellers etc. in Groot-Britannië zelf. Deze zijn meestal zwart met een afkorting van de functie van de drager in witte letters voorop.