Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Hij is volgens mij nep, vroeg BGS denk ik, dit kun je zien aan de binnenkant van de zak aan het stukje stof dat het lange riempje vasthoud, dit riempje sluit de twee vakken van de broodzak af zodat er niets uit kan vallen. Bij een originele broodzak is dit stukje stof in de vorm van een punt waar dan het riempje aan vast zit. Bij deze broodzak is het in de vorm van een vierkant waar het riempje aan vast zit, dit "vierkante" kwam in de Tweede wereldoorlog volgens mij niet voor. dus waarschijnlijk naoorlogs.
Ook zijn de leertjes 2 leertjes die aan twee kanten gestikt zijn aan de voorkant van de broodzak langer dan bij een Duitse wo2 broodzak, waar er tussen de stiksels ong 1 a 1,5 cm tussenruimte zit, waar dan een mantelriempje doorheen kon.
Inderdaad na-oorlogs zoals Auke al aan gaf. Ook het feit dat deze broodzak waarschijnlijk twee vakken heeft i.p.v. een groot vak geeft al aan dat deze na-oorlogs is.
Heb er zelf ook een in mijn bezit gehad die later bleek fake te zijn. Blijkbaar worden in deze na-oorlogse broodzakken nogal vaak fake-RBN stempels en dateringen gezet.
'In war, truth is the first casualty.' - Aeschylus
Ik heb al een tijdje een broodzak die gegarandeerd duits zou zijn volgens de vorige verkoper.. Is niet gestempeld, maar heeft wel 2 delen. Verder is hij identiek aan een wehrmacht broodzak met maar een groot vak... Weet iemand misschien hoe dit zit?
Je hebt die broodzak bij Lomax-Militaria gekocht he...? Ik herken de foto's, die gast heeft meestal zo'n achtergrond.
Maarja, ik heb mijn boordzak ook bij die gast vandaan...
Zouden jullie de mijne ook even kunnen chekken...?
dit exemplaar heeft ook 2 vakken, hoe staat het met de meningen daarover dan?
Michiel
Degene die jullie nu laten zien hebben maar 1 leertje en 1 D-ring voorop. Die hadden inderdaad 2 vakken. De gewone broodzakken horen maar 1 vak te hebben, sommige latere modellen hebben nog een apart vak voor het K98 schoonmaaksetje.
@ Julian, de broodzak komt niet van de door jou genoemde dealr, eerlijk gezegt weet ik niet eens meer waar deze vandaan komt.
@ Auke, dus jij wil zeggen dat het een bekend WO-2 exemplaar is?
@ Pionier, met jouw mening zit ik meer op 1 lijn, het is namelijk mogelijk dat het een partij of anderszins gerelateerd exemplaar is of naoorlogs dat brengt mij op het volgende:
Ik denk zelf dat deze na-oorlogs is en wel vanwege de overduidelijke stempeling, RZM M5/64 en een adelaar met hk stempel (maar heb ik m'n twijfels over), tevens stempeling op de lus voor om de riem ( 3 regels onder elkaar echter onleesbaar).