Wat voor uniform is dit?

Algemeen over het verzamelen van asmogendheden militaria: waar moet je op letten, tips, naslagwerk
Plaats reactie
Gebruikersavatar
jeroen wo2
Beste Signature 2008
Beste Signature 2008
Berichten: 2210
Lid geworden op: 25 mar 2006, 12:12
Locatie: Zuid-Holland

Wat voor uniform is dit?

Bericht door jeroen wo2 »

Ey,

Vandaag vond ik deze foto tussen een grote stapel en het viel mij op dat de 2de man van rechts een apart uniformjasje aan heeft.
Hij heeft bij zijn kraagspiegels 3 sterretjes maar hij heeft toch een adelaar.
En de borstzakken zien er ook raar uit.
Is dit soms een omgebouwd nederlands jasje?
En de 1ste man van rechts draagt ook een vreemde overjas.

Wie weet het?

Groeten jeroen.
Afbeelding

Afbeelding
Zo ziet een omgebouwd nederlands jasje eruit.
Never Back Down
german collector
Lid
Berichten: 548
Lid geworden op: 14 aug 2005, 14:46
Locatie: gelderland

Bericht door german collector »

Daar lijkt het wel op , als ik de flappen van de borstzakken zo bekijk.
Zien er hetzelfde uit als op de nederlandse uniformjas
Gebruikersavatar
SiNiStEr
Lid
Berichten: 2706
Lid geworden op: 16 sep 2004, 20:14
Locatie: Groenlo

Bericht door SiNiStEr »

Zoals ik al via MSN gezegd had denk ik dat het ook nog wel eens een Roemeens, Bulgaars of Russisch jasje zou kunnen zijn. Deze hadden ook dit soort zakken, kragen en hadden ook de sterren op de rechtopstaande kraag staan.
'In war, truth is the first casualty.' - Aeschylus
Gebruikersavatar
asjemenou
Moderator & Beste Avatar 2009
Moderator & Beste Avatar 2009
Berichten: 4802
Lid geworden op: 26 apr 2005, 16:35
Gegeven: 47 keer
Ontvangen: 90 keer

Onbekende uniformen

Bericht door asjemenou »

Afbeelding

Altijd leuk zo'n onbekend uniform. Wat voor een uniform kan dit nu zijn?
Zef heb ik het vermoeden dat de twee rechtersoldaten Hongaren zijn, net als de soldaten op de achtergrond. Dit land was namelijk ook geallieerd aan Duitsland. Roemenië en Bulgarije waren dit ook maar in de legers van deze landen werden de rangonderscheidingstekens niet op de kraag gedragen. Beiden hadden schouderepauletten. Russisch lijkt het mij sowieso al niet.
In het Hongaarse WOII leger werden de rangonderscheidingstekens daarin tegen wel op de kraag gedragen. De tweede soldaat van rechts kan de rang van szakaszvezetõ (korporaal 1e klasse) of százados (kapitein) hebben. Dit is niet helemaal goed op de foto te zien. Beide rangen bestonden namelijk uit drie sterren. De meeste rechtse soldaat in de overjas lijkt mij een honved (soldaat) te zijn.
Tot welk onderdeel de beide (plus soldaten op de achtergrond) soldaten kunnen hebben behoord weet ik eerlijk gezegd niet. Opmerkelijk is wel de vermoedelijke rijksadelaar(??) op de borst van de tweede soldaat van rechts. Misschien Hongaarse vrijwilligers in de het Duitse leger?
Plaats reactie