Niet alles staat erop, want mijn batterijen waren plat….
Enjoy
Engels winteruniform (broek + jas), dat vanwege het lend release contract door de Amerikanen is gebruikt tijdens de “battle of the bulge” dat is tevens het thema waar ik mij nu op aan het verdiepen ben, de bandoleer is repro



M1 carbine wapenzak (ik vermoed repro, ik heb hem ooit eens gekocht voor 10euro…) .30m1 kogel, oliebuisje en een M1 carbine sling.

2paar beenkappen, pikhouweel met hoes, entreching tool met hoes, GP bag (ik ben niet zeker van de orginaliteit dus als iemand me daarbij kan helpen…graag!) met 4 repro rantsoen doosjes.

Gasmasker met waterproof kit, en life belt met 6 co² cilinders (om hem te vullen)

Bovenaan links, medaille voor de 18daagse veldtocht, en een envelop met brief aan mijn overgrootvader gericht met de boodschap dat hij enkel het getuigschrift voor die medaille krijgt, omdat ze besparingen deden in het leger. Rechtsbovenaan: mijn overgrootvader in uniform. Midden links, kader met enkele patches, ETO patch, 16th army corps, 1ste nfantry division, 2de infanterie corps (weet ik niet meer zeker…..) Tank destroyer patch, en patch voor burger in het Leger. Daarnaast enkele Belgische patches. Daaronder naoorlogse NKB armband en lidkaart, en enkele voedselbonnen, en een doodsprentje van een lid van de “warte hand” (verzetsbeweging)

Ike jacket en shirt van dezelfde persoon in de iruquois division (pacific) zijn naam was “White” iemand enig idee waar ik meer informatie kan vindne over deze persoon?

Tankerhelm met stofbrilletje, en T30 headset.

Dezelfde tankerhelm, vroege tanker overall, artic overshoes, Waterjerrycan, 44 gedateerd met stempeling van de cavalery, boksershort en shawl.

Naoorlogse medic helm (ter vervanging voorlopig… een echte komt later mischien)
Overcoat, naoorlogse belt, , 2medic pouches, 2 first aid pouches, 2 veldflessen en m1936 suspenders . verder nog een hele hoop first aid pakketjes, surgical sponges, sulfa poeder, tourniquet,…. (na nieuwjaar ga ik op zoek naar een belt etc, om de repro etc eruit te halen….)

Foto om de jas beter te zien….

4medical departement borden, coleman brander, met cup en lepel en medical departement deken eronder.

Transport container voor 90mm granaat, en chest set TD-1 voor switchboard etc…

verder nog wat brits,

(kaart omgeving Antwerpen)

En Rusisch:
Schuitje met mosin kogels/hulzen

En Belgisch:

Ik heb nog wat Belgisch liggen, en nog wat Duits… die update komt later wel eens.
Vragen, of meer foto’s, gewoon vragen zou ik zo zeggen.
Mvg
Simon