Op Marktplaats kwam ik deze aanbieding tegen. Ik vind het een opmerkelijke aanbieding;
http://koopjes.marktplaats.nl/verzamele ... 82075.html
Een aardige foto maar wel flink aan de prijs. Met het negatief, wat hij overigens niet verkoopt, denkt de aanbieder iets bijzonders in bezit te hebben. Elke serieuze fotograaf kan zien dat het negatief niet het originele negatief van de foto zelf is. Het betreft hier een negatief van een reproductie gefotografeerd op 120 spoelfilm.
Foto Gerardus Mooyman
- Joachim Peiper
- Lid
- Berichten: 263
- Lid geworden op: 13 nov 2005, 20:08
- asjemenou
- Moderator & Beste Avatar 2009
- Berichten: 4829
- Lid geworden op: 26 apr 2005, 16:35
- Gegeven: 51 keer
- Ontvangen: 93 keer
Foto
Er is op zich niets mis mee als je wel 10 Euro voor zo'n foto over zou hebben. Alles wat je dan nog moet doen is de foto opnieuw goed inscannen (op een resolutie van 300 DPI). Dit kan uiteraard met een goede flatbedscanner. Dan heb je een goed "digitaal" negatief en heb je dezelfde moederkopie als wat de verkoper van de foto's heeft. Heel simpel eigenlijk.
- Tim
- Lid
- Berichten: 1966
- Lid geworden op: 02 nov 2002, 13:47
- Locatie: Gent
- Contacteer:
Ik geef liever 5 keer meer voor origineel dan voor repro.
http://www.wehrmacht-awards.com/forums/ ... p?t=147880
http://www.wehrmacht-awards.com/forums/ ... p?t=147880
- asjemenou
- Moderator & Beste Avatar 2009
- Berichten: 4829
- Lid geworden op: 26 apr 2005, 16:35
- Gegeven: 51 keer
- Ontvangen: 93 keer
Origineel of repro
Dat is waar maar de kans dat je een originele foto vind wordt ook steeds kleiner. Het barietpapier wat men vroeger gebruikte (ook ten tijde van WOII) is al jaren niet meer te koop. De laatste jaren was het enkel nog multigrade PE papier. Sterker nog, de grote producenten van fotopapier zoals Ilford, Kodak en Agfa zijn gestopt met het produceren van zwart/wit fotopapier. Over 2 jaar zijn de voorraden zwart/wit papier op en is het met de zwart/wit fotografie gedaan. PRINTEN is het toverwoord vandaag de dag.Tim schreef:Ik geef liever 5 keer meer voor origineel dan voor repro.
Laat je niet om de tuin leiden dus, zwart/wit foto's worden vandaag de dag gewoon op kleur fotopapier afgedrukt. Leuk, maar het nadeel is dat het de mooie zwart/witte gradatie's van écht zwart/wit papier niet meer haalt.
- John Rambo
- Lid
- Berichten: 401
- Lid geworden op: 14 sep 2004, 15:45
- Locatie: Apeldoorn