Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Hier wat foto's van wat dingen die ik geërfd heb van mijn oud-oom: een Vliegerkruis met certificaat en een Oorlogsherinneringskruis met certificaat, beide in 1949 posthuum toegekend aan Eerste luitenant vlieger-waarnemer der KNIL H.J.H Daanen. Deze vlieger, die normaal op B25's vloog voor het Nederlandse squadron bij de RAAF, verdween op 7 september 1944 met een Dakota op een vlucht van Merauke naar Cairns. Pas in 1989 werd het wrak gevonden, en werd luitenant Daanen begraven op het ereveld in Cairns. Mijn oud-oom was destijds ook Eerste luitenant vlieger-waarnemer de KNIL, dus ik neem aan dat ze elkaar gekend hebben; de enige verklaring dat mijn oud-oom deze bijzondere onderscheidingen in zijn bezit had. Hij heeft echter de oorlog overleefd en ging met pensioen als luitenant-kolonel vlieger-waarnemer. De afgebeelde wings zijn die van mijn oud-oom, met (boven) zijn Klu wings en (onder) die van de KNIL.
Ziet er zeer goed uit, vooral ook erg leuk dat je het verhaal erachter kent. Eventueel kan je je oud-oom opgeven voor een vermelding op http://www.ww2awards.com . Als je dit wat lijkt kan je me altijd pm'en of mailen. Wij zouden het in ieder geval zeer op prijs stellen.
SCHITTEREND roel!! Aangekocht of van een veteraan gekregen? Als je dit ooit weg doet ( wat niet zal gebeuren denk ik) denk dan aub eerst aan alex. Zeer mooie aanvulling voor je collectie
Alex
Retreat?!? We're just advancing in another direction..
alex schreef: SCHITTEREND roel!! Aangekocht of van een veteraan gekregen? Als je dit ooit weg doet ( wat niet zal gebeuren denk ik) denk dan aub eerst aan alex. Zeer mooie aanvulling voor je collectie
Alex
Eerste zin:
Hier wat foto's van wat dingen die ik geërfd heb van mijn oud-oom: