Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Hi girls & boys.
Ik wil jullie gewoon mijn collectie Adriaantjes tonen.
Adrian.
ps: als je ook zoiets hebt ,dus meerdere stukken van één onderderwerp (bijvoorbeeld 10 dezelfde bajonetten,of dezelfde medaille's) dan kan je deze topic gebruiken om ze te posten,goed?
De achterste helmen zijn uit de tweede wereldoorlog .
die helmen bestaan uit twee delen,één deel de kam bovenop de helm en het tweede deel de helm zelf.
De andere helmen zijn bijna allemaal uit de eerste wereldoorlog .
die helmen bestaan uit 3 delen,eerste deel de kam bovenop de helm,2de deel de helm zelf en 3de deel is die rand rond de helm,om je nek e.d te beschermen. (zie,die smalle band rond de helm,dat is het vasthechtingspunt voor de onderste band rondom de helm,typisch wo1)
De zwarte achteraan is een wo2 rijkswachthelm,daarnaast die groene met leeuw is wo2 Belgisch leger en daarnaast wo2 Frans leger.
De 4 helmen in't midden zijn,wo2 Frans en daarnaast 3 wo1 Frans.
Vooraan die 2 mosterdkleurige zijn wo1 Belgisch.
Ze zijn erg sierlijk, maar ik zou er toch niet echt op vertrouwen, z'n Duiste helm is dieper, volgens mij biedt een Adrian helm niet echt optimale bescherming!
Net als een Nederalndse helm m.28, met een leeuw voorop. De koperen leeuw was wel sierlijk, maar erg onpraktisch, kogels ketsen er niet op af. In het museum op de Afsluitdijk is een helm te zien waar precies een kogelgat in de koperen leeuw zit!
Dat klopt.
Een adrian helm bied weinig bescherming tegen kogels en schrapnell e.d.
Hij is eerder ontwikkeld en doet dienst als bescherming tegen vallend puin na een inslag of iets in die trend.
Dat was de hoofdreden voor de invoering van een helm,omdat veel soldaten hoofdletsels opliepen door vallend puin ondere andere.
Het percentage doden aan Duiste kant liep ook behoorlijk terug nadat de STALEn helm in 1916 werd ingevoerd
Er werden nogal wat Duitsers door hun mooie en sierlijke Pickelhaube geschoten.....
Ik heb nu welgeteld 1/9 van jouw collectie, maar ik ben niet van plan dat lang zo te houden
Als je goed rondkijkt Peter,dan kun je koopjes doen hoor.
Het hoeft niet altijd duur te zijn.
De Duitse en Franse ebay hebben soms adrian helmen tegen een spotprijsje.
Het begint met één helm,maar daar stopt het niet mee hé,t'is een echte ziekte eens je die helmen verzameld.
Mooie collectie. En misschien nog 1 voor je kerst ook? Wie weet?
Een voordeel aan uw collectie is dat gij er nu 9 hebt waar ik dan misschien 1 duitse zo voor hebben. Kwestie van keuzes é.
Doe zo voort
'k begin ze ook graag te zien
Groeten
Fritz
Hey Fritz.
Voor één degelijke ss helm,koop ik makkelijk 20 tot 25 adrian helmen.
En natuurlijk zou ik er nog eentje willen toevoegen aan mijn collectie voor de kerst,misschien wel een cadeauke van mijn schatteke