Pagina 1 van 1
Controversiële expo over Hitler wil taboes doorbreken
Geplaatst: 16 okt 2010, 08:47
door Opgeheven account 4914
Controversiële expo over Hitler wil taboes doorbreken
Een controversiële tentoonstelling over de persoonlijkheidscultus rond de Duitse oud-dictator Adolf Hitler opent morgen haar deuren in het Historisch Museum in Berlijn.
Tijdens de expositie 'Hitler en de Duitsers' zijn nazivoorwerpen te zien als bustes van Hitler, lampenkappen met hakenkruizen en kaartspelen die waren bedoeld om het volk bekend te maken met de namen van nazileiders. Voor de kinderen waren er destijds onder meer schoolboeken met de nazileer en een bordspel met de naam 'Luchtaanval', een vermakelijk spel voor jong en oud. Ook wordt een collectie leger- en nazipoppen getoond, waaronder die van Hitler zelf.
Waarheid
Het is de eerste keer dat er in Duitsland een expositie wordt gehouden die niet alleen ingaat op de vraag hoe Hitler aan de macht kon komen, maar vooral laat zien hoe hij de macht kon behouden. De tentoonstelling is controversieel omdat de tentoongestelde nazirelikwieën volgens critici mogelijk sympathisanten van het Derde Rijk aantrekken. De samenstellers zeggen daarom dat bij elk relikwie de waarheid achter de nazipropaganda en de gevolgen voor veel bevolkingsgroepen te zien zullen zijn.
Filmpje van de redactie:
http://www.deredactie.be/cm/vrtnieuws/m ... 9/1.884416
Bron: HLN.be
Datum: 14 oktober 2010
De expositie loopt tot 6 februari 2011!
Re: Controversiële expo over Hitler wil taboes doorbreken
Geplaatst: 16 okt 2010, 18:52
door jurgen
Dat zijn een hoop uniformen, lijkt me op zich wel erg boeiend.
Als Berlijn niet zo enorm ver weg zou zijn zou ik is binnenspringen.
Re: Controversiële expo over Hitler wil taboes doorbreken
Geplaatst: 16 okt 2010, 19:40
door Jan Klaassen
Ik ook, ziet er interessant uit. Natuurlijk staan er dan direct mensen op de barricaden die vinden dat het aanstoot geeft. Maar het is gewoon interessant om uitgelegd te krijgen en te zien.
Re: Controversiële expo over Hitler wil taboes doorbreken
Geplaatst: 17 okt 2010, 09:51
door Bolt Action
Jan Klaassen schreef:Ik ook, ziet er interessant uit. Natuurlijk staan er dan direct mensen op de barricaden die vinden dat het aanstoot geeft.
Dat zal altijd zo blijven. Het betekend trouwens ook dat Duitsland zich hersteld van zijn verleden, dergelijke expos waren vroeger niet toegestaan.
Re: Controversiële expo over Hitler wil taboes doorbreken
Geplaatst: 17 okt 2010, 11:45
door Jan Klaassen
Precies. Of in ieder geval zijn ze bezig met het compleet herstellen.
Re: Controversiële expo over Hitler wil taboes doorbreken
Geplaatst: 17 okt 2010, 18:00
door Bolt Action
Jan Klaassen schreef:Precies. Of in ieder geval zijn ze bezig met het compleet herstellen.
Er schijnen ook al kinderen met de naam Adolf weet te bestaan, hoorde ik een tijdlang geleden. Of dat waar is kan ik echter niet nagaan.
Re: Controversiële expo over Hitler wil taboes doorbreken
Geplaatst: 18 okt 2010, 20:25
door coco
In Duitsland is het verboden je kind Adolf te noemen, huisdieren mogen sinds enkele jaren wel Adolf genoemd worden meen ik.