Pagina 1 van 1

tas

Geplaatst: 27 okt 2012, 19:28
door Tom.L
Ik heb een tas,is hij nederlands of duits.

Re: tas

Geplaatst: 28 okt 2012, 20:59
door sobel
Advies:

Doe de volgende keer iets meer je best op het verzinnen van een titel, maak er bijvoorbeel van ''Hulp nodig bij tas'' of ''Uit welk land komt deze tas''

Daarnaast kan je zelf misschien ook wel wat vertellen, staan er nog stempels in? Waar komt het vandaan/wat is de achtergrond?

Re: tas

Geplaatst: 23 sep 2013, 14:36
door Tom.L
Uit welk land komt deze tas en wat voor een tas is het?

Tom

Re: tas

Geplaatst: 23 sep 2013, 15:35
door Erik
Tom.L schreef:Uit welk land komt deze tas en wat voor een tas is het?
Dat kan het makerstempel in de tas jou vertellen.
In het NLD leger was de aanschaf van een kaartentas (daar gaat het hier om) vrij. Ze waren dan ook op de vrije markt te koop en nog steeds.
In de tas horen materialen die je nodig bent voor kaartgebruik. Glaspotloden, transparante kaartlineaaltjes, een loupe, notitieboekjes etc. In feite was het een soort pennenetui voor officieren.
Ik heb dit soort tassen in leer bij verschillende Europese legers gezien. Na de oorlog is de uitvoering wat meer uniform geworden en werd het, in navolging tot de Engelsen, een verstrekking.

Re: tas

Geplaatst: 23 sep 2013, 21:24
door emielS
is volgens mij hollands, ik heb ook dit model en die is op naam.

grt emiel