Pagina 1 van 1
Luftschutz helmen.
Geplaatst: 13 jul 2013, 22:55
door Jasper J
Ik weet al aardig wat over deze helmen maar heb toch nog wat vragen hoe zit het met deze helmen die wel de originele kleur hebben maar geen decal voorop?
Ik vroeg me ook af wat de correcte kleur blauw is vaak zie de een donker blauwe verflaag en bij de beschadigingen een soort lichtblauw iemand een idee hoe het nou precies zit?
Ik heb hier een foto van een voorbeeld dat ik wil geven , deze helm heeft geen decal voor op let ook goed op de verf het binnenwerk is correct de hoofd maat staat ook niet in de helm zoals je vaak ziet.

Re: Luftschutz helmen.
Geplaatst: 14 jul 2013, 18:24
door Jasper J
@ MODS kan begrijpen als dit topic beter past in verificatie vragen.
mvg
Re: Luftschutz helmen.
Geplaatst: 14 jul 2013, 19:34
door Jan Klaassen
En daar geef ik je dan ook 100% gelijk in - bij deze even verplaatst
Re: Luftschutz helmen.
Geplaatst: 14 jul 2013, 20:07
door Jasper J
Bedankt jan klaassen

Re: Luftschutz helmen.
Geplaatst: 15 jul 2013, 20:09
door patrickh
Ze werden ook gewoon geleverd zonder decal, dus dat kan. Er zijn ook verschillende makers, dus afwijkingen qua stempeling is ook niet raar. Wat de helm betreft op de foto, wat zijn die vlekken, twee soorten verf?
Re: Luftschutz helmen.
Geplaatst: 15 jul 2013, 20:49
door utmi
Deze helm is overgeschilderd.
De onderste laag is origineel en lichter van kleur.
De donkere verf kan je eraf krabben, maar is aardig wat werk.
Re: Luftschutz helmen.
Geplaatst: 15 jul 2013, 20:58
door Jasper J
Is dit dan oorlogs gedaan en aan wie werden deze helm zonder decal geleverd?
mvg
Re: Luftschutz helmen.
Geplaatst: 15 jul 2013, 21:54
door patrickh
Waarschijnlijk is de helm civil doorgebruikt na de oorlog, is daarom overgeverfd. Zonder decal werden ze ook gewoon aan Luftschutzeenheden geleverd, eigenlijk weleen ieder die na bombardementen beschkbaar waren gebruikten ze, je ziet vaak foto's van mensen in burgerkleding met dergelijke helmen op.
Re: Luftschutz helmen.
Geplaatst: 16 jul 2013, 13:22
door Jasper J
Kan dit dan ook niet oorlogs gedaan zijn de helmen werden als het goed is ook gedragen door de bedrijfs bescherming van de grote bedrijven?