kaartaanduidingen en rasters
- Nico Roelofs
- Lid
- Berichten: 4503
- Lid geworden op: 05 sep 2004, 17:57
- Locatie: Omg. Arnhem
- Contacteer:
-
- Lid
- Berichten: 17
- Lid geworden op: 14 nov 2004, 22:54
- Locatie: Zierikzee
Hartelijk dank Nico,
inmiddels even nagekeken en het betreft het normale RD-grid met de O.L. Vrouwetoren in Amersfoort als oorsprong (dus 13 km zuidelijk en 25 km westelijk vanuit deze oorsprong).
Ook hier had de bezetter dus niet de moeite genomen om er een eigen kaartraster op te projecteren. Ik blijf belangstellend in afwachting of er ooit Duits kaartmateriaal van Nederland is gemaakt met het Heeresgitter?
Kees
inmiddels even nagekeken en het betreft het normale RD-grid met de O.L. Vrouwetoren in Amersfoort als oorsprong (dus 13 km zuidelijk en 25 km westelijk vanuit deze oorsprong).
Ook hier had de bezetter dus niet de moeite genomen om er een eigen kaartraster op te projecteren. Ik blijf belangstellend in afwachting of er ooit Duits kaartmateriaal van Nederland is gemaakt met het Heeresgitter?
Kees
- Simon
- Lid
- Berichten: 2823
- Lid geworden op: 24 dec 2003, 17:58
http://www.firstworldwar.com/maps/graph ... ymbols.jpg
aanduiding van troepen enzo
ik ga sebiet even foto's maken van de kleine getalletjes
aanduiding van troepen enzo
ik ga sebiet even foto's maken van de kleine getalletjes
You can bomb the world in to pieces, but you can't bomb it into peace
- Nico Roelofs
- Lid
- Berichten: 4503
- Lid geworden op: 05 sep 2004, 17:57
- Locatie: Omg. Arnhem
- Contacteer:
Mocht ik Duitse kaarten tegen komen met het Heeresgitter, dan laat ik het je wel weten. Zal altijd wel opzoek zijn naar kaarten van mijn omgeving. Zoveel Duitse kaarten van mijn omgeving heb ik nog niet, dus moeten er zeker nog wat bij komen.NDG schreef:Hartelijk dank Nico,
inmiddels even nagekeken en het betreft het normale RD-grid met de O.L. Vrouwetoren in Amersfoort als oorsprong (dus 13 km zuidelijk en 25 km westelijk vanuit deze oorsprong).
Ook hier had de bezetter dus niet de moeite genomen om er een eigen kaartraster op te projecteren. Ik blijf belangstellend in afwachting of er ooit Duits kaartmateriaal van Nederland is gemaakt met het Heeresgitter?
Kees
- Nico Roelofs
- Lid
- Berichten: 4503
- Lid geworden op: 05 sep 2004, 17:57
- Locatie: Omg. Arnhem
- Contacteer:
Het is me nu pas een beetje duidelijk wat dat Nord De Guerre is. Was 1 van me kaarten aan het bekijken en toen zag ik dat staan.
Op de kaart Gennep, first edition, sheet 12 S.W. East, A.M.S. M831 (G.S.G.S. 4427), 5/9/44/521RE/ 1424 die ik al eerder had vermeld staat er het volgende over:
NORD DE GUERRE ZONE GRID (Blue)
Projection: Lambert Conical Orthomorphic
Spheroid: Du Plessis
Orgin: 49º30'N and 7º44'13.95''E
False Co-ordinates 600,000 meters East
of Origin: 300,000meters North
Scale Factor: .999509081
Zal ook even op die nood kaarten van mij kijken of dat Nord De Guerre er ook op staat.
Op de kaart Gennep, first edition, sheet 12 S.W. East, A.M.S. M831 (G.S.G.S. 4427), 5/9/44/521RE/ 1424 die ik al eerder had vermeld staat er het volgende over:
NORD DE GUERRE ZONE GRID (Blue)
Projection: Lambert Conical Orthomorphic
Spheroid: Du Plessis
Orgin: 49º30'N and 7º44'13.95''E
False Co-ordinates 600,000 meters East
of Origin: 300,000meters North
Scale Factor: .999509081
Zal ook even op die nood kaarten van mij kijken of dat Nord De Guerre er ook op staat.
-
- Lid
- Berichten: 17
- Lid geworden op: 14 nov 2004, 22:54
- Locatie: Zierikzee
Hier een hele uitleg m.b.t. de door de geallieerden gebruikte grids in WW2
Het hele probleem is echter dat er tot op heden nog steeds geen echt nauwkeurige omrekening naar het huidige gebruikte WGS 84 grid vrij voorhanden is. Je blijft met een misaanpassing van tot 150 meter zitten en dat is eigenlijk teveel.
http://www.echodelta.net/mbs/eng-welcome.php
Heb inmiddels wel een bron die in ieder geval wat betreft Nederland tot een zeer nauwkeurige omzetting is gekomen in opdracht voor het terugvinden van explosieven voor de EOD. Indien dit vrij gegeven mag worden zal ik dat ook hier melden.
Kees
Het hele probleem is echter dat er tot op heden nog steeds geen echt nauwkeurige omrekening naar het huidige gebruikte WGS 84 grid vrij voorhanden is. Je blijft met een misaanpassing van tot 150 meter zitten en dat is eigenlijk teveel.
http://www.echodelta.net/mbs/eng-welcome.php
Heb inmiddels wel een bron die in ieder geval wat betreft Nederland tot een zeer nauwkeurige omzetting is gekomen in opdracht voor het terugvinden van explosieven voor de EOD. Indien dit vrij gegeven mag worden zal ik dat ook hier melden.
Kees
- Nico Roelofs
- Lid
- Berichten: 4503
- Lid geworden op: 05 sep 2004, 17:57
- Locatie: Omg. Arnhem
- Contacteer:
- Nico Roelofs
- Lid
- Berichten: 4503
- Lid geworden op: 05 sep 2004, 17:57
- Locatie: Omg. Arnhem
- Contacteer:
Ik ben weer in het bezit van een kaart. Helaas gaat het hier wel om een kopie. Anders had ik er weer een topstuk erbij. Deze kaart is namelijk helemaal ingetekend.
Er staat niet op welke streek. Maar vermoed dat het gaat om Arnhem East. Wat wel boven aan staat is: DEFENCE OVERPRINT edition of 21 oct 44 SECRET. Het gaat wel om Sheet 6 N.W. (E).
Onderaan staan de codes: SA/10/1716, G.S.G.S. 4427, 3/10/44/?1?RE/1716. Ook staat er: Collated by G.S.I. 30 Corps.
Er staat niet op welke streek. Maar vermoed dat het gaat om Arnhem East. Wat wel boven aan staat is: DEFENCE OVERPRINT edition of 21 oct 44 SECRET. Het gaat wel om Sheet 6 N.W. (E).
Onderaan staan de codes: SA/10/1716, G.S.G.S. 4427, 3/10/44/?1?RE/1716. Ook staat er: Collated by G.S.I. 30 Corps.
-
- Lid
- Berichten: 17
- Lid geworden op: 14 nov 2004, 22:54
- Locatie: Zierikzee
Voor achtergrondinformatie m.b.t. Duitse kaartcoördinaten kan ik de volgende website aanbevelen.
http://www.gyges.dk/index.htm
Kees
http://www.gyges.dk/index.htm
Kees